Travel/Pre-travel Fall 2017-Spring 2018 Results


Sunday, June 17, 2018 @ 11:30am
Final
    Ronkonkoma Raiders 3
Colombia (u15 boys) 0
 
Sunday, June 17, 2018 @ 9:00am
Final
    Manhasset Sting 2
LunaChics ( u12 girls) 8
 
Saturday, June 16, 2018 @ 1:00pm
Final
Red Devils (u12 boys) 2
    North Bellmore 3
 
Saturday, June 16, 2018 @ 11:00am
Final
VS EVERTON (U9 boys) 6
    Oceanside Armada 1
 
Saturday, June 16, 2018 @ 9:30am
Final
SuperGirls (u10 girls) 3
    WANTAGH SEAFORD STORM 1
 
Saturday, June 16, 2018 @ 9:00am
Final
    Garden City GC Gold 0
LunaChics ( u12 girls) 2
 
Friday, June 15, 2018 @ 6:00pm
Final
Colombia (u15 boys) 2
    Plainview Old Bethpage Spartans 5
 
Thursday, June 14, 2018 @ 6:00pm
Final
    Floral Park Tribe 1
VS EVERTON (U9 boys) 2
 
Sunday, June 10, 2018 @ 2:10pm
Final
    Manhasset Real Manhasset 0
Alpha United ( u13 boys) 6
 
Sunday, June 10, 2018 @ 1:30pm
Final
    Fresh Meadows Chernomorets 0
VS EVERTON (U9 boys) 2
 
Saturday, June 9, 2018 @ 4:30pm
Final
Extreme ( u13 boys) 1
    NHP Fire Cats 0
 
Saturday, June 9, 2018 @ 3:20pm
Final
LunaChics ( u12 girls) 3
    Mineola Maniacs 1
 
Saturday, June 9, 2018 @ 12:30pm
Final
    Massapequa Ajax 2
Alpha United ( u13 boys) 4
 
Saturday, June 9, 2018 @ 11:40am
Final
    Jericho Force 2
Tuareg Rebels (u11 girls) 5
 
Saturday, June 9, 2018 @ 10:10am
Final
Cosmos (u12 boys) 0
    Oyster Bay Sporting AK 3
 
Saturday, June 9, 2018 @ 10:00am
Final
    Queens United FC 8
Red Devils (u12 boys) 4
 
Sunday, June 3, 2018 @ 1:30pm
Final
    Middle Country FC Sharks 0
Colombia (u15 boys) 2
 
Sunday, June 3, 2018 @ 12:30pm
Final
Angels (u14 girls) 1
    Lynbrook / E Rockaway Sparks 1
 
Sunday, June 3, 2018 @ 10:30am
Final
Firebirds (u18 girls) 0
    peconic rebels 1
 
Sunday, June 3, 2018 @ 10:00am
Final
Tuareg Rebels (u11 girls) 1
    Lake Grove/N Lightning 0
 
Sunday, June 3, 2018 @ 8:30am
Final
Red Devils (u12 boys) 0
    Hewlett Lawrence Blue Heat 3
 
Saturday, June 2, 2018 @ 4:30pm
Final
    Deer Park Turbulence 3
Gunners (u14 girls) 1
 
Saturday, June 2, 2018 @ 2:20pm
Final
    Lynbrook/E. Rockaway Gators 1
LunaChics ( u12 girls) 3
 
Saturday, June 2, 2018 @ 1:00pm
Final
    Lindenhurst Dynamo 3
Vikings (u11 boys) 3
 
Saturday, June 2, 2018 @ 12:40pm
Final
Titans (u10 boys) 5
    Glen Cove Rangers 4
 
Saturday, June 2, 2018 @ 12:30pm
Final
    Wantagh Seaford Cyclones 1
Extreme ( u13 boys) 6
 
Saturday, June 2, 2018 @ 10:00am
Final
Colombia (u15 boys) 3
    NHP Stormcats 1
 
Saturday, June 2, 2018 @ 10:00am
Final
VS EVERTON (U9 boys) 1
    Garden City Boys U9 Gold 4
 
Saturday, June 2, 2018 @ 9:50am
Final
    Locust Valley Falcon Force 1
Cosmos (u12 boys) 2
 
Saturday, June 2, 2018 @ 9:00am
Final
Tuareg Rebels (u11 girls) 3
    Manhasset Blaze 1
 
Saturday, May 26, 2018 @ 8:30am
Final
    Cosmos 0
Red Devils (u12 boys) 2
 
Sunday, May 20, 2018 @ 2:00pm
Final
Gunners (u14 girls) 0
    NHP Pride 2
 
Sunday, May 20, 2018 @ 1:00pm
Final
    South Huntington United 7
Colombia (u15 boys) 2
 
Sunday, May 20, 2018 @ 12:00pm
Final
Firebirds (u18 girls) 3
    rockville centre storm 3
 
Sunday, May 20, 2018 @ 11:50am
Final
Angels (u14 girls) 2
    Oceasinde Hurricanes 3
 
Sunday, May 13, 2018 @ 2:00pm
Final
    PlainEdge Red Cobras 3
Angels (u14 girls) 1
 
Sunday, May 13, 2018 @ 12:30pm
Final
Colombia (u15 boys) 3
    Sound Beach Thunder 2
 
Saturday, May 12, 2018 @ 3:40pm
Final
    Greater Long Beach Surfettes 0
LunaChics ( u12 girls) 10
 
Saturday, May 12, 2018 @ 2:30pm
Final
VS EVERTON (U9 boys) 3
    Plainedge 2009 White 2
 
Saturday, May 12, 2018 @ 12:30pm
Final
    Baymen Ripcurl 3
Gunners (u14 girls) 1
 
Saturday, May 12, 2018 @ 11:10am
Final
    Plainedge Phoenix 5
Cosmos (u12 boys) 2
 
Saturday, May 12, 2018 @ 10:20am
Final
Alpha United ( u13 boys) 2
    Auburndale Gunners 3
 
Saturday, May 12, 2018 @ 8:45am
Final
Red Devils (u12 boys) 1
    Oyster Bay 2
 
Sunday, May 6, 2018 @ 5:20pm
Final
Angels (u14 girls) 5
    Bellmore Heat 1
 
Sunday, May 6, 2018 @ 5:10pm
Final
Extreme ( u13 boys) 1
    Rocky Point Revolution 2
 
Sunday, May 6, 2018 @ 2:20pm
Final
LunaChics ( u12 girls) 2
    Bellport Bandits 2
 
Sunday, May 6, 2018 @ 1:00pm
Final
Firebirds (u18 girls) 1
    rocky point jammers 3
 
Sunday, May 6, 2018 @ 11:45am
Final
    Queens United 5
Red Devils (u12 boys) 1
 
Saturday, May 5, 2018 @ 4:20pm
Final
Gunners (u14 girls) 1
    Garden City Jaguars 3
 
Saturday, May 5, 2018 @ 12:20pm
Final
Cosmos (u12 boys) 2
    Jericho Blue Thunder 4
 
Saturday, May 5, 2018 @ 11:00am
Final
    Oceanside Armada 1
VS EVERTON (U9 boys) 2
 
Saturday, May 5, 2018 @ 10:00am
Final
LunaChics ( u12 girls) 5
    Island Trees Rowdies 0
 
Saturday, May 5, 2018 @ 9:30am
Final
    Locust Valley Falcon Force 5
Red Devils (u12 boys) 6
 
Saturday, May 5, 2018 @ 9:00am
Final
Extreme ( u13 boys) 2
    Ocenside Express 4
 
Saturday, May 5, 2018 @ 9:00am
Final
Alpha United ( u13 boys) 7
    Hicksville Surge 1
 
Sunday, April 29, 2018 @ 4:00pm
Final
Colombia (u15 boys) 2
    Bay Shore Cosmos 5
 
Sunday, April 29, 2018 @ 1:30pm
Final
    Floral Park Iroquois 2
Angels (u14 girls) 5
 
Sunday, April 29, 2018 @ 12:30pm
Final
    rockville centre hurricans 2
Firebirds (u18 girls) 3
 
Sunday, April 29, 2018 @ 9:30am
Final
VS EVERTON (U9 boys) 3
    Fresh Meadows Gold Chernomorets 2
 
Saturday, April 28, 2018 @ 3:30pm
Final
    Sachem Lady Lightning 1
Gunners (u14 girls) 1
 
Saturday, April 28, 2018 @ 12:30pm
Final
    Island Trees United 0
Alpha United ( u13 boys) 9
 
Saturday, April 28, 2018 @ 11:00am
Final
Red Devils (u12 boys) 1
    Hicksville Dragons 0
 
Saturday, April 28, 2018 @ 10:50am
Final
    Bellmore Renegades 3
Cosmos (u12 boys) 2
 
Saturday, April 28, 2018 @ 10:00am
Final
    Auburndale Hurricanes 1
LunaChics ( u12 girls) 3
 
Saturday, April 28, 2018 @ 9:00am
Final
Extreme ( u13 boys) 0
    Oceanside Lightning 1
 
Sunday, April 22, 2018 @ 3:50pm
Final
    Hewlett/Lawrence Blue Knights 0
Extreme ( u13 boys) 2
 
Sunday, April 22, 2018 @ 3:30pm
Final
Firebirds (u18 girls) 0
    Port Washing Lighting 0
 
Sunday, April 22, 2018 @ 11:30am
Final
    Central Isli Raiders 5
Colombia (u15 boys) 3
 
Sunday, April 22, 2018 @ 9:00am
Final
Angels (u14 girls) 1
    Port Washington Blue Devils 5
 
Saturday, April 21, 2018 @ 5:00pm
Final
Alpha United ( u13 boys) 4
    Levittown Chelsea 1
 
Saturday, April 21, 2018 @ 3:20pm
Final
Red Devils (u12 boys) 1
    Plainedge Phoenix 2
 
Saturday, April 21, 2018 @ 1:50pm
Final
    Queens United Rebels 6
Cosmos (u12 boys) 1
 
Saturday, April 21, 2018 @ 10:50am
Final
SuperGirls (u10 girls) 8
    HBC HoneyBees 1
 
Saturday, April 21, 2018 @ 10:00am
Final
Colombia (u15 boys) 2
    Hicksville American SC Barca 3
 
Saturday, April 21, 2018 @ 10:00am
Final
    Garden City Boys U9 Gold 2
VS EVERTON (U9 boys) 2
 
Saturday, April 21, 2018 @ 9:00am
Final
Gunners (u14 girls) 2
    Manhasset Nitro 4
 
Saturday, April 21, 2018 @ 9:00am
Final
    Oyster Bay Tide Runners 0
LunaChics ( u12 girls) 3
 
Sunday, April 15, 2018 @ 2:00pm
Final
    Plainedge 2009 White 1
VS EVERTON (U9 boys) 3
 
Sunday, April 15, 2018 @ 12:30pm
Final
    Bayshore Lightning 1
Angels (u14 girls) 0
 
Sunday, April 15, 2018 @ 8:00am
Final
Colombia (u15 boys) 0
    Central Isli Raiders 1
 
Saturday, April 14, 2018 @ 2:00pm
Final
    West Babylon Raptors 2
Alpha United ( u13 boys) 1
 
Saturday, April 14, 2018 @ 1:30pm
Final
    Levittown Shockwave 2
Gunners (u14 girls) 1
 
Saturday, April 14, 2018 @ 10:20am
Final
    Auburndale Hurricanes 2
LunaChics ( u12 girls) 3
 
Saturday, April 14, 2018 @ 9:50am
Final
Cosmos (u12 boys) 3
    Huntington Hurricanes 0
 
Saturday, April 14, 2018 @ 9:40am
Final
    Fireballs 0
SuperGirls (u10 girls) 3
 
Saturday, April 14, 2018 @ 9:00am
Final
    Rockville centre 0
VS Fire (u10 boys) 2
 
Saturday, April 14, 2018 @ 8:30am
Final
    Hauppauge LI Cup Game 1
Red Devils (u12 boys) 5
 
Sunday, April 8, 2018 @ 12:00pm
Final
Colombia (u15 boys) 3
    NHP Stormcats 3
 
Sunday, March 18, 2018 @ 4:36pm
Final
Alpha United ( u13 boys) 2
    Gold Coast FC Warriors 4
 
Sunday, March 18, 2018 @ 4:00pm
Final
    Massapequa Flash 2
Flash (u13 girls) 1
 
Sunday, March 11, 2018 @ 4:36pm
Final
Alpha United ( u13 boys) 4
    EMSC Cosmos 0
 
Sunday, March 4, 2018 @ 2:30pm
Final
Alpha United ( u13 boys) 4
    Uniondale Tiburones 3
 
Sunday, March 4, 2018 @ 12:30pm
Final
    Island Trees Titans (4-2-0) 2
Colombia (u15 boys) 1
 
Sunday, February 18, 2018 @ 1:48pm
Final
    East Coast Strickers 6
Alpha United ( u13 boys) 4
 
Sunday, February 11, 2018 @ 3:12pm
Final
    Freeport Milan 4
Alpha United ( u13 boys) 0
 
Saturday, February 3, 2018 @ 7:30pm
Final
    Rockville Centre Gunners (1-4-0) 2
Colombia (u15 boys) 5
 
Sunday, January 28, 2018 @ 7:30pm
Final
Colombia (u15 boys) 7
    Island Trees Titans (4-0-0) 5
 
Saturday, January 13, 2018 @ 8:30am
Final
Colombia (u15 boys) 3
    POB Spartans 4
 
Saturday, December 23, 2017 @ 11:30am
Final
    Rockville Centre Gunners 5
Colombia (u15 boys) 4
 
Saturday, December 9, 2017 @ 3:30pm
Final
Colombia (u15 boys) 5
    Port Washington Terminators 5
 
Sunday, November 19, 2017 @ 8:00am
Final
Colombia (u15 boys) 3
    Hempstead EOC Spartans 4
 
Saturday, November 18, 2017 @ 2:00pm
Final
Alpha United ( u13 boys) 2
    Island Trees United 5
 
Sunday, November 12, 2017 @ 12:50pm
Final
Angels (u14 girls) 2
    North Babylon Attack 3
 
Sunday, November 12, 2017 @ 12:00pm
Final
    Massapequa Mystic Knights 2
Colombia (u15 boys) 4
 
Saturday, November 11, 2017 @ 2:00pm
Final
    Bethage Enforcers 0
Alpha United ( u13 boys) 5
 
Saturday, November 11, 2017 @ 1:30pm
Final
    Port Washington Terminators 2
Colombia (u15 boys) 5
 
Saturday, November 11, 2017 @ 1:10pm
Final
    Massapequa Heat 5
LunaChics ( u12 girls) 0
 
Saturday, November 11, 2017 @ 1:00pm
Final
    Rocky Point Rockies 4
Angels (u14 girls) 0
 
Saturday, November 11, 2017 @ 12:30pm
Final
    Plainview Old Bethpage Wildcats 1
Flash (u13 girls) 5
 
Saturday, November 11, 2017 @ 9:40am
Final
    Wantagh Seaford Storm 1
SuperGirls (u10 girls) 7
 
Sunday, November 5, 2017 @ 2:00pm
Final
    Deer Park Turbulence 5
Angels (u14 girls) 0
 
Sunday, November 5, 2017 @ 1:00pm
Final
Colombia (u15 boys) 2
    Garden City Heat 1
 
Saturday, November 4, 2017 @ 12:00pm
Final
LunaChics ( u12 girls) 1
    Auburndale Hurricanes 3
 
Saturday, October 28, 2017 @ 2:00pm
Final
    Floral Park Warriors 0
Alpha United ( u13 boys) 1
 
Saturday, October 28, 2017 @ 12:50pm
Final
    Garden City Elite 2
LunaChics ( u12 girls) 2
 
Sunday, October 22, 2017 @ 2:30pm
Final
Angels (u14 girls) 3
    Port Washington Blue Devils 2
 
Sunday, October 22, 2017 @ 11:30am
Final
United (u16 girls) 1
    West Babylon Outrage 2
 
Sunday, October 22, 2017 @ 11:00am
Final
Colombia (u15 boys) 6
    Wantagh Seaford Cosmos 1
 
Saturday, October 21, 2017 @ 2:40pm
Final
Alpha United ( u13 boys) 0
    Plainedge warriors 1
 
Saturday, October 21, 2017 @ 12:45pm
Final
LunaChics ( u12 girls) 0
    Floral Park Rovers 3
 
Saturday, October 21, 2017 @ 11:00am
Final
Gunners (u14 girls) 2
    VOB Eclipse 3
 
Saturday, October 21, 2017 @ 10:30am
Final
SuperGirls (u10 girls) 6
    Inwood Pink Cheetahs 5
 
Saturday, October 21, 2017 @ 9:30am
Final
Flash (u13 girls) 4
    CSH Legends 1
 
Sunday, October 15, 2017 @ 12:30pm
Final
    Lynbrook/E. Rockaway Sparks 2
Angels (u14 girls) 0
 
Sunday, October 15, 2017 @ 12:00pm
Final
    Island Trees Titans 6
Colombia (u15 boys) 1
 
Sunday, October 15, 2017 @ 10:30am
Final
United (u16 girls) 0
    Northport shooting stars 0
 
Saturday, October 14, 2017 @ 2:00pm
Final
    Oceanside Storm 2
Alpha United ( u13 boys) 2
 
Saturday, October 14, 2017 @ 1:50pm
Final
    Levittown Lions 3
LunaChics ( u12 girls) 1
 
Saturday, October 14, 2017 @ 12:50pm
Final
Gunners (u14 girls) 1
    Commack Flash 1
 
Saturday, October 14, 2017 @ 12:30pm
Final
    Manhasset Wolverines 1
Vikings (u11 boys) 7
 
Saturday, October 14, 2017 @ 12:30pm
Final
    Franklin Square Phoenix 1
Flash (u13 girls) 2
 
Saturday, October 14, 2017 @ 9:40am
Final
    HBC Honey Bees 0
SuperGirls (u10 girls) 7
 
Sunday, October 1, 2017 @ 2:45pm
Final
VS Fire (u10 boys) 4
    Baldwin Mustangs 2
 
Sunday, September 24, 2017 @ 1:30pm
Final
Angels (u14 girls) 2
    Jericho Diamonds 4
 
Sunday, September 24, 2017 @ 12:30pm
Final
Colombia (u15 boys) 8
    Auburndale Cosmos B03 1
 
Saturday, September 23, 2017 @ 1:30pm
Final
LunaChics ( u12 girls) 1
    Plainview Old Bethpage Firebolts 1
 
Saturday, September 23, 2017 @ 12:30pm
Final
    West Islip Xtreme 2
Gunners (u14 girls) 2
 
Saturday, September 23, 2017 @ 12:00pm
Final
Alpha United ( u13 boys) 4
    Garden City Cannons 0
 
Saturday, September 23, 2017 @ 8:30am
Final
    Inwood Little Dragons 6
Cosmos (u12 boys) 1
 
Sunday, September 17, 2017 @ 2:30pm
Final
Colombia (u15 boys) 5
    Merrick/S Me Avengers 3
 
Sunday, September 17, 2017 @ 1:00pm
Final
    East meadow Arsenal 3
United (u16 girls) 2
 
Sunday, September 17, 2017 @ 12:30pm
Final
    Rockville Centre Fire 6
Angels (u14 girls) 0
 
Saturday, September 16, 2017 @ 11:00pm
Final
    Garden City Red Bulls 6
Cosmos (u12 boys) 0
 
Saturday, September 16, 2017 @ 2:00pm
Final
    Uniondale Tiburones 2
Alpha United ( u13 boys) 3
 
Saturday, September 16, 2017 @ 12:50pm
Final
    Woodhaven United 3
LunaChics ( u12 girls) 3
 
Saturday, September 16, 2017 @ 12:30pm
Final
    HBC Barracudas G2005 3
Flash (u13 girls) 4
 
Saturday, September 16, 2017 @ 10:30am
Final
Gunners (u14 girls) 1
    Smithtown Legacy 4
 
Saturday, September 16, 2017 @ 9:30am
Final
Tuareg Rebels (u11 girls) 4
    W. Hempstead Thunderbirds 0
 
Saturday, September 16, 2017 @ 8:30am
Final
SuperGirls (u10 girls) 1
    West Babylon Storm 1
 
Sunday, September 10, 2017 @ 2:30pm
Final
    Terryville Liberty Flames 6
United (u16 girls) 4
 
Sunday, September 10, 2017 @ 12:00pm
Final
    NHP Stormcats 2
Colombia (u15 boys) 2
 
Sunday, September 10, 2017 @ 8:00am
Final
Angels (u14 girls) 1
    CJSL SC Gjoa Ronning 4
 
Saturday, September 9, 2017 @ 2:50pm
Final
Vikings (u11 boys) 0
    Plainedge Terminators 3
 
Saturday, September 9, 2017 @ 12:30pm
Final
    CSH Red Devils 4
Gunners (u14 girls) 0
 
Saturday, September 9, 2017 @ 12:10pm
Final
LunaChics ( u12 girls) 2
    Lynbrook/E. Rockaway Leopards 2
 
Saturday, September 9, 2017 @ 11:20am
Final
    Wantagh Seaford Strikers 7
Tuareg Rebels (u11 girls) 2
 
Saturday, September 9, 2017 @ 10:10am
Final
SuperGirls (u10 girls) 1
    Wantagh Seaford Storm 0
 
Saturday, September 9, 2017 @ 9:00am
Final
Alpha United ( u13 boys) 10
    Auburndale Gunners 2